هر آنچه در مورد اسمایل باید بدانید

وقتی حرف از اصلاح بینایی می شود ، احتمالاً نام  لیزیک را شنیده اید. رویه های اصلاح بینایی در طول سال ها بسیار بهبود یافته و تغییر کرده است و گزینه های جدیدی برای اصلاح بینایی به طور منظم در سراسر جهان در حال توسعه و آزمایش است. اکنون ، تقریباً هرکسی می تواند روشی را پیدا کند که به او امکان دهد وابستگی خود را به عینک یا لنز تماسی کاهش دهد ، حتی اگر کاندید جراحی لیزیک چشم نباشد. روش جدیدی به نام لیزیک در بازار وجود دارد که در سال ۲۰۱۶ به تأیید FDA رسیده است. دکتر همیلتون در انستیتوی چشم همیلتون جراحی چشم اسمایل را به بیماران در سراسر منطقه لس آنجلس ارائه می دهد.
اسمایل برای اولین بار بیش از ۱۰ سال پیش در آلمان ساخته شد. تا به امروز ، اسمایل بیش از ۳ میلیون بار در سراسر جهان انجام شده است. دکتر رکس همیلتون اولین جراحی بود که در ساحل غربی اسمایل را انجام داد.

“SMILE” مخفف

Small Incision Lenticule Extraction

است. روش جراحی چشم  اسمایل توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده برای درمان نزدیک بینی کروی (نزدیک بینی) و اخیراً برای بیماران نزدیک بینی مبتلا به آستیگماتیسم تأیید شده است.

مزایای جراحی چشم اسمایل:

در جراحی چشم اسمایل از برش کوچکتر از اصلاح بینایی لیزر با استفاده از روش سنتی استفاده می شود که منجر به ایجاد اختلال در سطح چشم می شود.
بیماران در مقایسه با جراحی چشم لیزیک ممکن است خشکی چشم کمتری داشته باشند.
روش اسمایل ده دقیقه یا کمتر طول می کشد.
در برخی موارد ، از اسمایل می تواند در مقایسه با جراحی لیزیک چشم ، سطح بینایی بالاتر را اصلاح کند.
بهبودی سریع: بیماران مجاز به آرایش ، ورزش و رانندگی در روز بعد از عمل اسمایل هستند.
اسمایل در مقابل لیزیک

اگرچه  اسمایل شباهت هایی به لیزیک دارد ، اما آنها هنوز دو روش متفاوت هستند و به تکنیک های مختلف جراحی نیاز دارند. جراحی لیزیک از ۲ لیزر استفاده می کند. جراح با استفاده از لیزر فمتوسکند ثانیه ای فلپ لیزیک و لیزر اگزایمر را برای تغییر شکل قرنیه ایجاد می کند.

در حین جراحی چشم اسمایل ، جراح با استفاده از لیزر فمتوسکند قطعه ای از مواد را به شکل لنز تماسی در قرنیه ایجاد می کند. این لیزر از پالس های ریز لیزری استفاده می کند ، که به میزان حیرت انگیز ۵۰۰۰۰۰ پالس در ثانیه اعمال می شود ، قطعه ای از ماده را به شکل لنز (به نام “لنتیکول”) در مرکز قرنیه (پنجره جلوی چشم) اعمال می کند. این پالس ها حباب هایی با عرض کمتر از ۱ / ۱۰۰th موی انسان ایجاد می کنند. شکل لنتیکول دقیقاً تعیین شده و به اصلاح نزدیک بینی بیمار تنظیم می شود. سپس لیزر یک تونل اتصال کوچک ایجاد می کند که از طریق آن جراح لنتیکول را از قرنیه خارج می کند. با برداشتن لنتیکول ، شکل قرنیه تغییر کرده و نزدیک بینی را اصلاح می کند.

با اسمایل نیازی به فلپ نیست و فقط با استفاده از لیزر

VisuMax

روش به پایان می رسد. در نتیجه ، حداقل اختلال در سطح چشم ایجاد می شود و زمان بهبود بسیار کوتاه است. به دلیل کوچکتر بودن برش ، بیماران بعد از اسمایل خشک شدن کمتری را تجربه می کنند. برش کوچکتر از فلپ ایجاد شده هنگام انجام لیزیک است.

این برش کوچک علاوه بر این به برخی از بیماران بسیار بینا اجازه می دهد تا واجد شرایط اسمایل شوند. به دلیل شدت نزدیک بینی ، ممکن است قبلاً لیزیک را واجد شرایط نبوده باشند.
در مورد جراحی چشم اسمایل برای آستیگماتیسم چه می توان گفت؟

اسمایل در ایالات متحده برای درمان نزدیک بینی (نزدیک بینی) با آستیگماتیسم در اکتبر ۲۰۱۸ تأیید شد. آستیگماتیسم یک بیماری شایع چشمی است که هم می تواند باعث تاری شدن اشیا دور و هم دور شود ، که در نتیجه قرنیه نامناسب رخ می دهد. در حالی که قرنیه “عادی” کروی است (در همه قسمت ها دارای انحنای یکسان است) ، قرنیه همراه با آستیگماتیسم در بعضی مناطق شیب دارتر و در مناطق دیگر چاپلوس است ، و بیشتر به یک توپ فوتبال شباهت دارد تا یک توپ بسکتبال (کروی).

این شکل فوتبال بینایی را تحریف کرده و عیوب انکساری ایجاد می کند. افرادی که آستیگماتیسم دارند ، در صورت عدم اصلاح ، بینایی آنها تاری می شود. این به دلیل شکست نور در بسیاری از نقاط ، به جای یک نقطه است.

روش اسمایل سالهاست که در سراسر جهان برای درمان بیماران نزدیک بینی (نزدیک بین) مبتلا به آستیگماتیسم استفاده می شود. خوشبختانه ،

FDA

اخیراً مطالعه گسترده ای را که در ایالات متحده انجام شده مرور کرده و روش اسمایل را برای استفاده در بیماران نزدیک بین مبتلا به آستیگماتیسم تأیید کرده است! ایمنی ، کارآیی و نتایج عالی بصری اثبات شده در آزمایشات ، تصویب FDA را هنگام تصمیم گیری برای تحقیق ، به تصمیم روشنی برای FDA تبدیل کرد.

علاوه بر توانایی درمان آستیگماتیسم با اسمایل ، تصویب جدید همچنین پارامترهایی را در داخل لیزر فمتوثانیه در دسترس قرار می دهد که امکان ایجاد برش کوچکتر و بهبود بینایی سریعتر از آنچه در نسخه اولیه جراحی لیزر اسمایل قابل دستیابی است را فراهم می کند!
جلوگیری از خشکی چشم با اسمایل

لیزیک در جامعه اصلاح بینایی کاملاً شناخته شده است و این یک روش شگفت انگیز برای بسیاری از بیماران است.

با این حال ، یک عارضه جانبی شایع لیزیک ، خشکی چشم بعد از عمل است که می تواند رخ دهد. به طور کلی ، این مدت حدود ۶ تا ۱۲ ماه طول می کشد. علائم خشکی می تواند بسیار آزاردهنده باشد ، به خصوص در بیمارانی که زمان زیادی را صرف تماشای صفحه حرفه ای یا در اوقات فراغت می کنند.

به دلیل برش بزرگتر مورد نیاز برای لیزیک ، بسیاری از اعصابی که احساس خشکی می کنند تحت تأثیر عمل قرار می گیرند و نیاز به بازسازی دارند. در طول اسمایل، از برش قابل توجهی کوچکتر استفاده می شود و فقط بخش کوچکی از اعصاب تحت تأثیر قرار می گیرند. نتیجه: بیمارانی که با اسمایل عمل میشوند در مقایسه با لیزیک علائم خشکی چشم کمتری را برای مدت زمان کمتری تجربه می کنند. بیماران اسمایل در لس آنجلس می توانند زمان بهبودی کوتاهتری را از این روش انتظار داشته باشند و احتمال بروز علائم خشکی چشم در آنها کمتر است.

این برای بیماران اسمایل در لس آنجلس که محیط بسیار خشک است به چه معناست؟ بیماران مبتلا به اسمایل می توانند زمان بهبودی کوتاهتر از این روش و احتمال کمتری در بروز علائم خشکی چشم را داشته باشند.
جراحی اسمایل برای بیمارانی که نمی توانند لیزیک کنند

ضخامت قرنیه یکی از مهمترین عواملی است که برای کاندیداتوری لیزیک در نظر گرفته شده است. بیماران مبتلا به قرنیه نازک ممکن است کاندید جراحی لیزیک چشم نباشند.

قبل از جراحی چشم اسمایل، این بیماران باید به PRK متوسل شوند. PRK یکی دیگر از روشهای موفقیت آمیز بینایی است که نیاز به برداشتن اپیتلیوم (“سلولهای پوستی”) قرنیه دارد. سپس قرنیه با استفاده از لیزر اگزایمر تغییر شکل می دهد.

در طی PRK ، یک لنز تماسی در داخل چشم قرار می گیرد و در حالی که سطح قرنیه بهبود می یابد مانند یک باند عمل می کند. همزمان با بهبودی قرنیه ، چشم ها به نور حساس تر می شوند ، دید متغیر است و گاهی تحریک موقتی چشم را تجربه می کنند. این عوارض موقتی هستند و پس از یک ماه بهبودی تثبیت می شوند.

اسمایل تهاجم کمتری نسبت به لیزیک دارد و این امر برای معالجه بیمارانی که بسیار بینا هستند بسیار بهتر است. روش اسمایل به بیماران ما این امکان را می دهد تا علاوه بر PRK ، برای بیماران با قرنیه نازک گزینه دیگری برای لیزیک داشته باشند.
آیا من کاندید مناسبی برای اصلاح بینایی اسمایل هستم؟

در حالی که اسمایل قادر به اصلاح ایمن و آرام بینایی برای بسیاری از افراد است ، اما همه افراد کاندید مناسبی برای اسمایل نخواهند بود. مانند لیزیک ، شما باید به عنوان یک کاندیدای روش عمل کنید. در حال حاضر ، اسمایل برای نزدیک بینی با آستیگماتیسم مورد تأیید FDA قرار گرفته است. اسمایل قادر به اصلاح بینایی تا ۱۰٫۰۰- دیوپتر و -۳٫۰۰ دیوپتر آستیگماتیسم است.

اگر نزدیک بینی و یا آستیگماتیسم شما خارج از این محدوده ها باشد ، یا اگر دوربین باشید ، دکتر شما ممکن است یک روش جایگزین را برای شما توصیه کند.

پزشک شما پس از یک معاینه تشخیصی جامع ، تشخیص می دهد که کدام یک از روشهای جراحی انکساری برای شرایط خاص ، سبک زندگی و نیازهای بینایی شما بهترین است.
بازیابی بعد ازاسمایل چگونه است؟

بیماران اسمایل اغلب تنها چند ساعت پس از عمل ۸۰٪ بینایی بهتر را گزارش می کنند. بیشتر بیماران بعد از یک یا دو هفته ۱۰۰٪ بهبود بینایی را تجربه می کنند! به دنبال روش اسمایل، بیماران می توانند زمان بهبودی سریع داشته باشند. بیماران اسمایل پس از یک هفته بهبود می توانند فعالیت هایی مانند شنا و ورزش های تماسی را از سر بگیرند!

ضمن بهبودی از روشی مانند اسمایل، بهترین کاری که می توانید انجام دهید این است که به چشمان خود استراحت دهید و از خستگی آنها جلوگیری کنید. این بدان معناست که شما باید حداقل برای چند روز از صفحه هایی مانند تلویزیون یا تبلت استراحت کنید. جراح شما برای کمک به بهبودی دارو و قطره چشم تجویز می کند. برای داشتن بهترین نتیجه با اسمایل یا هر روش دیگری، مهم است که به دقت دستورالعمل های داده شده را دنبال کنید.

از عینک و لنز تماسی خسته شده اید و آماده دیدن یک دنیای کاملا جدید هستید؟ مشاوره اسمایل خود را با دکتر شهبازی از دست ندهید!

TurkeyEnglish Call Now Button